Moda

40’lı Yaşlar İçin Giyim Stilleri

Her ne kadar modayı yakından takip etmek önemli bir faktör olsa da, kişilerin bu trendleri kendi giyim stilleri doğrultusunda şekillendirebilmeleri çok önemlidir. Özellikle 40’lı yaşlara gelindiği zaman, hanımlarımızın kendilerine ait bir giyim tarzı oluşturmaları gerekir. Her sezon değişen akımları, oluşturdukları stille harmanlayarak, çizgilerini sürdürmeyi sağlayabilmelidirler.

Bu tarz belirlenirken, bir takım ipuçlarının göz önünde bulundurulması, yaşa uygun giyinebilmenin temelini oluşturacaktır.

40’lı Yaşlar İçin Giyim Stilleri

40'lı Yaşlar İçin Giyim Stilleri1-Ceket; 40 yaş ve üstü kadınların giyim parçalarının başında ceketler gelmektedir. Elegant görünümün şık bir örneği olan ceketleri, etek ve pantolonlarla kombinlemek mümkündür. Giyilen etek veya pantolon üzerine kullandığınız bluzunuzla birlikte giyilen ceket, oldukça zarif bir görünüm elde edilmesini sağlar. Gün içerisinde ceket çıkarılarak, farklı bir hava yakalanabilmesi de mümkün olacaktır.

2-Etek; Kadınların feminen görünebilmelerini sağlayan etekler, 40 yaş ve üstündeki hanımlarımız içinde vazgeçilmez giyim parçalarından bir tanesidir. Yalnız bu yaşlarda, gençken giyilen mini etekler yerine, diz hizasında biten midi etekler tercih edilmelidir. Birçok ünlü marka, bu anlamda ihtiyacı karşılayacak, oldukça şık modelleri tüketici karşısına çıkarmaktadır. Vücuda yapışan kalem etek modelleri, tavsiye edebileceğimiz etek çeşitlerinden güzel bir örnektir.

3-Gömlek; 40’lı yaşlarda rahat ve spor bir görünüm elde etmek isteyen hanımlarımız için en ideal kıyafet gömleklerdir. Bu yaşlarda, tişört giymek özensiz bir hava yaratacağı için, bunun yerine kolları kıvırarak kullandığımız gömlekler tercih edilmelidir.

4-Pantolon tercihi; Bu yaşlarda bir hanımın pantolon seçimine özen göstermesi gereklidir. Vücudu saran dar kesim pantolonlar ve desenli pantolonlar düşünülmemesi gereken giyim stilleri arasında yer almaktadır. Özellikle, geometrik ve geniş desenli pantolonlar, sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Bunun yerine kumaş pantolonlar tercih edilerek, şık bir görünüm kazanılabilir.

5-Sokak modası; Günlük yaşamda özellikle elbiseler giyilerek, hem kullanışlı, hem de stil sahibi bir tarz yakalanabilmektedir. Bunun seçimi yapılırken, vücudu saran elbiselerden uzak durulması, önemli bir ayrıntıdır. Kusurları ön plana çıkaran bu modeller, istenmeyen sonuçlar almanıza sebep olacaktır. Bunun yerine, belde bir kuşak veya kemerle salaş bir elbise, sizi oldukça cool ve zarif gösterebilir.

6-Gece kıyafetleri; Her yaşta olduğu gibi, bu yaşta da gece kıyafeti seçmek, dikkat gerektiren ve zor bir durumdur. 40’lı yaşlarda hanımlar; siyah, gri ve bordo gibi koyu renklerde, midi elbiseleri kullanabilirler. Hafif bir göğüs dekoltesi sayesinde, kusursuz bir şıklıkla gecenin en zarif hanımları arasına girilmesi oldukça mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close