Beslenme

Bölgesel Zayıflama ve Uygulama Yöntemleri

Özellikle vücutlarının belirli bölgelerindeki yağ miktarı yüksek olan kişiler tarafından tercih edilen zayıflama yöntemine bölgesel zayıflama denir. Uzmanlar tarafından uygulanan bölgesel zayıflamanın bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Bölgesel Zayıflama Uygulama Şekilleri

Bölgesel ZayıflamaLiposuction; Günümüzde sıkça başvurulan bölgesel zayıflama uygulama yöntemlerindendir. Vücutta belli bölgelerdeki fazla yağların vakumlama yönetimiyle ince metal borular kullanılarak çekilmesidir. liposuction da amaç vücuttaki fazla yağların alınarak vücuda orantılı bir görünüm kazandırmaktır. Günümüzde gelişen liposuction yöntemi ile; lokal anesteziyle kanamayı durduran ilaçlı serumlar yardımıyla bölgeye enjekte edilerek yağların daha kolay çekilmesi sağlanıyor. Son zamanlarda bu yöntem kolaylaşarak ayakta da uygulanmaya başlanmıştır.

Mezoterapi; Birçok kişi tarafından hem bölgesel zayıflama hem de selülit tedavilerinde kullanılan bir yöntemdir. Mezoterapi yöntemiyle doğal bileşenlerden elde edilen serum ince iğneler yardımıyla deri altına enjekte edilir. Enjekte edilen bu serum dolaşımı düzenleyerek bölgedeki yağı eritir, ayrıca sıkışmış yağ hücrelerini rahatlatırken tekrar kullanılabilir hale getirmektedir.

Lipoliz; Soğuk lipoliz olarak bilinen bu yöntem, yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getiren bölgesel zayıflama yöntemidir. Lipoliz; ağrısız, ilaçsız ve tek seansta istenmeyen bölgelerdeki yağlardan kurtulmak mümkündür. Vücuttaki kemikli bölgeler hariç hemen her bölge için uygulanabilen yöntem sayesinde yağ tabakası kalınlığının % 40’a kadar azaltılması 5-13 cm kadar incelme sağlanması mümkündür. Özellikle kalça, bel, basen, sırt ve kollar gibi yoğun yağ dokusunun olduğu bölgelerde yapılan uygulamalarda çok ciddi sonuçlar alınabilmektedir. Sıkça kullanılan bu yöntemin bilinen yan etkisi bulunmamaktadır.

Karboksiterapi(CO2)

Karbondioksit gazının deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve bölgedeki dokusal metabolizmanın hızlandırılarak bölgesel zayıflama da kullanılma işlemlerinden biridir. Karbondioksit gazının belirlenen uygun dozlarda mikroenjeksiyon yoluyla deri altına verilmesi işlemi olan karboksiterapi yardımıyla uygulama yapılan bölgedeki selülitler giderilir ve yağ hücreleri eritilir.

Ultrashape; Odaklı ultrason dalgasıyla yağ kırma işlemi toplam üç seans şeklinde uygulanır. Uygulama 15 gün arayla yapılır. Her uygulama 1-1.5 saat sürmektedir. Ağrısız acısız konforlu bir işlemdir. İnceleme 1.seanstan hemen sonra başlamakla birlikte uygulamanın etkisi yaklaşık 6 ay sürer. Vücut yapısına göre değişmekle beraber 2-3 beden incelme gözlenmektedir. Cihaz FDA onaylı güvenilir yan etkisi olmayan bir cihazdır. Uygulamayla beraber diyet yapılması tavsiye edilmektedir.

Radyofrekans; BTL Vanquish ME, Selektif Radyofrekans Teknolojisini kullanan, doku farklılığını tanıyarak bölgedeki yağı kendisi bulan, seçen ve homojen bir şekilde yok olmasını sağlayan bir cihazdır. Temassız estetik uygulaması, Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından onaylanmış kişi sağlığına hiçbir zararı olmayan ve klinik çalışmalarla sonuçları kanıtlanmış, uygulama esnasında kişiye temas etmeden çevresel yağ yok etme işlemi yapan son teknoloji ameliyatsız bölgesel incelme ve yağ azaltma işlemidir. Temassız incelme işleme;bel çevresinde, bacak inceltmede ve basen küçültmede kullanılmaktadır. Uygulama esnasında cihaz kişiye hiçbir temas olmadığı ve uygulayıcıdan bağımsız olarak yapıldığı için temassız estetik ismini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close