Makyaj

Çarpıcı Makyaj Önerileri

Bir partide cesur ve çekici bir görünüm için çoğu kadın kırmızı bir elbise seçer. Ancak bu muhteşem elbiseyi kullanmak biraz zor olabilir. Tek bir yanlış hareket bu güzel görüntüyü mahvedebilir. Kırmızı elbisenizle deneyebileceğiniz fikirleri sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri aşağıda sizinle paylaşıyoruz. İşte çarpıcı makyaj önerileri.

Çarpıcı Makyaj Önerileri

Kırmızı Nüde Ve Parıltı

Makyaj ÖnerileriKırmızı elbise, görünümünüzün parlak ve gösterişli bir parçası olduğundan, görünümünüzün geri kalanı için bir odak seçmeniz gerekir. Her özelliğinizi öne çıkarırsanız, zarafetiniz kaybederek şatafatlı bir görünüme geçersiniz. Pek çok ünlü, kırmızı elbiseleriyle birlikte uyum sağladıkları bir görünümü nüde renklerle oluşturmaktadır. Yüzünüze öne çıkan bir nokta koymazsanız, cildiniz bütünüyle bronzlaşmış bir ışıltı yayarak odak noktası görevini üstlenir. Bu görünümü elde etmek için, fondöten yerine renkli nemlendirici kullanın. Renkli nemlendirici cildinizi taze ve doğal bir görünüme kavuşturur. Yüzünüze mineral ışıltılı bir toz pudra uygulayın. Eğer bir gece partisine hazırlanıyorsanız bu cesur görünümü seçebilirsiniz. Parlayan yanaklar için elmacık kemiklerinizin altına bronzlaştırıcı pudra ve daha sonra da ışıltılı bir allık uygulayın. Gözleriniz için ihtiyacınız olan, doğal mat göz farı, siyah kalem ve siyah maskaradır. Görünümünüz tamamlamak için saf bir dudak parlatıcısı veya nüde bir ruj kullanın.

Kırmızı Üzerine Kırmızı Uygulayın

Kırmızı elbise ile kırmızı rujunuzu kullanmak klasik bir yöntemdir. Bir makyaj altı baz ile başlayın ve üzerine fondöteninizi sürün. Yanaklarınızdaki elmacık kemikleri üzerine çok hafif bir allık uygulayın. Gözleriniz için göz kaleminizi cesurca kullanın. Kanat uçlu göz makyajı ve kabarık takma kirpikler bu makyaj için idealdir. Fakat koyu renk göz farı kullanmayın. Gölgeyi ya tamamen atlayın ya da doğal ışıltılı bir gölge deneyin. Şimdi rujunuz için elbisenizle aynı kırmızıyı ya da en azından aynı renk tonlarından birini seçerek, sürün. Başka herhangi tonda bir kırmızı bütün görüntüyü bozacaktır. Üzerine çok az bir miktar pırıltı atabilirsiniz.

Kırmızı elbisenizi gündüz giyecekseniz, jel formda kullandığınız göz bazını, kahverengi bir kalem ile değiştirebilirsiniz. Böylece görünümü hafifletirsiniz. Işıltılı göz farı ve pembe pudra formunda allık uygulayın. Rujunuzun kırmızısı elbiseniz ile aynı tonlarda olmalıdır.

Eski Okul Günlerindeki Cazibenizi Yakalayın

Eski okul günlerinizdeki cazibenizi, kırmızı bir elbise ve aşağıda anlatacağımız makyaj ile yakalayabilirsiniz.

Başlangıç olarak, yüzünüze kapatıcı ve fondöten uygulayın. İyice karıştırın. Üzerine yarı şeffaf bir pudra uygulayın. Şimdi gözleriniz için, doğal tonda bir göz farını göz kapaklarınıza sürün. Ardından, gözünüzün iç köşesinden ince bir şekilde başlayan ve dış kenara kalın ve kanat şeklinde biten bir çizgi oluşturmak için jel göz kalemi kullanın. Tekniğiniz mükemmelleştirmek için önceden birkaç kez pratik yapmanızı tavsiye ederiz. Son olarak kirpiklere hacim eklemek için maskara kullanın. Bu makyajda dudaklarınızda kırmızı renkli ruj kullanmanızı öneririz. Tam olarak hangi tonu kullanacağınızdan emin değilseniz, kırmızı dudak parlatıcısı da kullanabilirsiniz.

Eğlenceli ve Flörtöz

Kırmızı elbise ile ölü bir görünüm sergilemeyin. Kırmızı elbise ile gündelik ve eğlenceli de görünebilirsiniz. Bu görünüm için işe renkli bir nemlendirici ile başlayın. Gözünüze nötr renkte bir göz farı uygulayın. Gözleriniz üzerine ince bir çizgi çekmek için kalem formunda bir baz kullanın. Göz makyajınızın az olması gerekiyor. Fakat takma kirpikleri kullanmanızı öneririz. Sadelik için hacimli kirpikler kullanın. Takma kirpiklerinizi kıvırın ve maskara sürün. Yanaklarınız biraz renklendirin. Dudaklarınız için renkli bir dudak parlatıcısı yeterlidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close