Halkla İlişkiler

Dijital Pazarlama Stratejileri

İşiniz için dijital pazarlama stratejileri oluşturmayı hiç denediniz mi? Soğuk arama, kapı çalma ve geleneksel reklamcılık günleri sona erdi. Ortalama bir kişi, günde en az 5 saat sosyal medyada vakit harcıyor.

Bu basit gerçek, dijital pazarlama stratejisine ihtiyaç duymanızın nedenidir. Ancak, bu sizin için yeterli değilse okumaya devam edin.

Dijital Pazarlama Stratejileri

Facebook reklamları televizyon, gazete ve radyo reklamlarından 3 kat daha ucuz ve daha hedeflidir.

Google’a göre, 2019’da 2 trilyondan fazla günlük arama var. Bu da saniyede 63.000 sorguya karşılık geliyor. Google’dan gelen trafiğin, diğer tüm reklamcılık biçimlerinden daha fazla dönüşüm sağlaması olasıdır.

E-posta  1 numaralı iletişim kanalıdır. Tüketicilerin % 91’i e-postalarını günlük olarak kontrol ediyor. Harcanan her 1 dolar için e-posta pazarlaması, yatırım getirisinde 38 dolar oluşturur. Kullanıcıların % 41,9’u e-posta hesaplarını cep telefonlarını kullanarak,% 39,9’u web posta ve % 18,2’si masaüstünü kullanıyor.

Düzenli olarak blog yayınlayan şirketler, içerik üretmeyen web sitelerine göre 4 kat daha fazla trafik alıyorlar. Aslında, tutarlı dijital pazarlama faaliyetlerinden sonra ortalama satış başına maliyet % 80 oranında düşer.

Dijital Pazarlama Stratejisi Nedir

Daha hızlı ve daha akıllıca büyümek istiyorsanız, etkili bir dijital pazarlama stratejisine ihtiyacınız vardır. Dijital bir pazarlama stratejisi, işletmenizin sosyal medyayı, arama motorlarını, e-postaları ve işinizi geliştirmek için içeriği nasıl kullanacağına ilişkin bütünleştirici bir planı içerir.

Kolaqy gibi görünüyor değil mi?

Maalesef öyle değil. Küçük işletmelerin çoğu dijital pazarlama stratejilerini uygulayamamaktadır. Birkaç nedenden dolayı başarısız olurlar:

1. Yeterli bilgiye sahip değiller
2. Yeterli zamanları yok
3. Yeterince tecrübeleri yok

Bir sonraki yazımızda, dijital pazarlama stratejinizi uygulamak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlayacağız.

Dijital Pazarlama Stratejisi Yöntemleri

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close