Halkla İlişkiler

Dijital Pazarlama Stratejisi Yöntemleri

Bir önceki yazımızda da belirttiğimiz üzere, bu yazımızda sizlere dijital pazarlama stratejisi yöntemleri üzerine bazı bilgiler vereceğiz. Şimdiden keyifli okumalar diliyoruz.

Dijital Pazarlama Stratejisi Yöntemleri

Dijital pazarlamanın neden önemli olduğunu bir önceki yazımızda belirtmiştik.

Hızlı sonuçlar almanız için size kestirme yolları öğreteceğiz ve markanızı bir üst seviyeye taşıyacak kesin ve uzun vadeli stratejiler öğreteceğiz.

Bu, büyük oyuncuların HubSpot ve Dijital Pazarlamacı gibi dijital pazarlama stratejilerini inceledikten sonra bütün çalışmaları bir araya getirmesidir. Öğrenmek üzere olduğunuz şey danışmanlıkta 5.000,00 $ değerinde.

Dijital Pazarlama Stratejinizi Geliştirme

Hemen konuya gelelim. İnternet çok basittir. Arkadaşlarınız ve ailenizle sosyal medyada konuşabilirsiniz. En sevdiğiniz içeriği Google’da veya YouTube’da arayabilirsiniz. Bulduğunuz bloglardan okuyabilir ve öğrenebilirsiniz. Ve e-postanızı kontrol edebilirsiniz. Ve en önemlisi, paranızı harcayabilirsiniz!

Bunu okuyorsanız, muhtemelen para harcayan insanlar hakkında en heyecanlı olanı elde edersiniz. İnsanların paralarını sizde harcamasını istiyorsunuz!

Satışlarınızı üçe katlamanıza yardımcı olacak tam dijital pazarlama stratejisi:

1. Müşteri profilinizi Oluşturun
2. Farkındalık ve Görünürlük Artırın
3. Web Sitesi Trafiğini Yükseltin
4. Trafik Dönüştürme
5. Dönüşüm Oranını Artırın
6. Satışları Artırın

Satışları artırmak istiyorsanız, farkındalığı, trafiği ve dönüşümleri başarıyla arttırmanız gerekir. Bunun nasıl yapıldığını tam olarak öğreneceksiniz.

1: Müşteri Profilinizi Oluşturun

Müşterilerinizi gerçekten anlama kabiliyeti genellikle düşüktür. Dijital pazarlama stratejiniz kitlenize uygun değilse hiçbir işe yaramaz.

Bir müşteri profili luşturup geliştirmelisin. Müşteri profili, izleyicilerinizin hedefleri, ilgi alanları, acı noktaları ve diğer demografik özelliklerinin bir dökümüdür.

Müşteri profiliniz, işe yarayan bir reklam geliştirmenize yardımcı olur. Reklamlarınız, izleyicilerinizle o kadar alakalı olacaktır ki, çokça gösterim, tıklama ve dönüşüm elde edersiniz. Müşterilerinizi anlamak başarının anahtarıdır.

Müşterilerinizi Nasıl Araştırıyorsunuz?

Bir avatar geliştirmek için müşterilerinizi araştırmanın birçok yolu vardır. Aşağıda önerilerimizden bazıları bulunmaktadır.

1) Mevcut müşterilerinizi analiz edin

Mevcut müşterilerinize bir göz atın. Onlar kim? Neyden hoşlanırlar? Kaç yaşındalar? Nerede yaşıyorlar?

Derin kazın ve herhangi bir eğilimi tespit edip edemediğinizi görün. Müşterilerinizin sahip olduğu birçok ortak özellik olduğunu göreceksiniz.

 

Benzer Yazılar

1 thought on “Dijital Pazarlama Stratejisi Yöntemleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close