Makyaj

Doğal Makyaj Önerileri

İlk kez makyaj yapmaya başlayanların makyaj yapmayı öğrenmeden önce ciltlerini zararlı kimyasallardan nasıl koruyacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Seçilen ürünlerin içerdiği maddelere dikkat edilerek bitkisel olan ürünler tercih edilmeli ve bu şekilde doğal makyaj uygulanmalıdır.

Makyajın da tıpkı kıyafet gibi mekâna ve duruma göre değişiklik göstermesi gerektiği unutulmamalıdır ve ölçüsü iyi ayarlanarak yapılmalıdır. Makyajın ciltten temizlenmesi de dikkat edilecek önemli bir konudur. Cilt tahriş edilmeden yıpratılmadan makyaj temizlik ürünleri ile yapılabilir.

Doğal Makyaj Önerileri

Doğal MakyajCildi, kullanılan makyaj malzemelerinin zararlarından korumak için makyajdan önce nemlendirici krem ya da serum uygulaması yapılabilir. Makyaj öncesinde kullanılan nemlendiriciler cildi fondötenin yüze vereceği zarardan korur. Bu koruyucu temel işlemler göz çevreleri gibi önemli bölgelere de özellikle uygulanmalıdır.

Gözler İçin Doğal Makyajı

Doğal Makyaj yapmaya gözlerden başlamak en doğrusudur çünkü daha sonra renk farklılıkları oluşabilir. Gözlerin belirgin olması isteniyorsa göze doğal renklerle yoğunluk verilmelidir. 18-25 Yaş arasında ise hafif göz makyajı yapmak daha doğrudur.

Göz makyajına ilk olarak göz üzerindeki dalgalanmaları ortadan kaldırmak için fırça yardımı ile kapatıcı uygulanarak başlanmalıdır. Daha sonra göz üstüne, farın kaymasını önleyerek makyajı kalıcı bir hale getirmek için cilt rengine uyumlu renkte pudra uygulaması yapılmalıdır. İstenilen ton far seçimi yapılarak kaş altından başlayarak sürülmelidir. İlk başlayanlar özellikler tenle uyumlu soft renkler tercih etmelidir. Seçilen koyu ve pastel tonlar profesyonellik isteyen uygulama yeteneği gerektirir. Eğer kirpik ile kaş arasındaki mesafe fazla ise kirpik diplerinin olduğu kısma koyu renk far sürülmelidir.

Far fırça ile yumuşak hareketler yaparak sadece göz kapağına sürülmelidir. Göz kapaklarının yan kısımlarına uygulanacak olan koyu renk toprak tonları göze derinlik verecektir. Eğer başarılı bir aylaynır uygulaması yapılamıyorsa koyu renk farlar aylaynır gibi kullanılabilir.

Gözaltlarına yapılacak uygulamalar kirpik diplerine yoğunluk verilerek yapılmalıdır.

Kirpiklere Doğal Makyaj

Eğer kirpikler uzun değilse rimel uygulamasından önce kirpik makası kullanmak kirpikleri daha belirgin hale getirmeyi kolaylaştırır. Kirpik makası kirli ve rimelli olmamalıdır. Rimel kirpik diplerinden başlayarak 2 kat sürülür. 2.kat rimel uygulaması kirpikler hafif kuru iken yapılmalıdır

Kaşlara Doğal Makyaj

Kaşlar gür ve biçimli ise işlem yapmaya gerek yoktur. Eğer kaşlar belirgin değil ise kaş rengine uygun, kaş farı seçilerek kaşların araları doldurulmalıdır. Daha sonra şeffaf rimel ya da rimel ile kaşlar sabitlenmelidir.

Yüz İçin Doğal Makyaj

Doğal bir makyajda eğer ciltte sorun yoksa fondoten hiç tercih edilmemelidir. Fondoten kullanılacaksa eğer çok az bir şekilde sadece problemli kısımlara uygulanmalıdır. Yüze uygulanacak diğer bir makyaj malzemesi de allıktır. Cilt rengine göre hafif ya da belirgin miktarda ayarlanmalıdır. Yüz şekline göre analiz edilip yanaktaki doğru kısma uygulama yapmak yüze daha hoş bir hava katacaktır. Esmer tenli kişilerde belirgin olarak kullanılacak allık açık tenli kişilerde daha hafif şekilde tercih edilmelidir.

Dudaklar İçin Doğal Makyaj

Sadece üst dudağa uygulanacak hafif tonda az miktar ruj tüm dudağa yedirilir. Hafif makyaj yapılırken cilde sadece biraz renk ve değişiklik katacak şekilde olmalıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close