Dekorasyon

Kafe Dekorasoynu

Günümüzde artık insanlar yalnız ya da arkadaş gruplarıyla olsun evde zaman geçirmek yerine kafelere gitmeyi ve burada zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Sizin de sürekli gittiğiniz bir kafe vardır ve aynı cafeye sıkılmadan sürekli gitmenizin sebebi elbette birden fazladır. Bu sebepler; damak tadınıza hitap eden yemekleri beğenmeniz, sunulan hizmetin fiyatının uygun bulunması, çalışanlarının davranışlarını beğenmeniz veya müzik seçiminde tamamen kendinizi bulmanız da olabilmektedir. Ama en önemli ve etkili neden kafe dekorasyonu sayılabilir.

Dekorasyon

Estetiği konforla harmanlayıp göze hoş gelecek şekilde sunmak dekorasyonun ana unsurudur. Bazı kafe dekorasyonları kendinizle baş başa kalmak için ya da sessiz çalışmak için idealdir. Bazılarınınkiyse arkadaş grubuyla eğlenceli bir müzik eşliğinde buluşarak eğlenmeniz için uygunluk gösterir. Bu yüzden her kafenin kendine has dekorasyonu vardır ve müşteriler de kendi tarzına hitap eden kafelerde vakit geçirmeyi daha çok tercih eder.

Kafe Dekorasyonu Çeşitleri

Küçük ve butik kafeler için en ideal kafe dekorasyonu ahşap malzemelerden doğal görünümlü ve sade bir dekor olan rustik tarz dekorasyondur. Sakin ve huzur verici bir tarza sahip olan bir kafe her zaman müşterilerin ilgisini çeker. Günümüzde insanlar artık doğal beslenmeye yönelmektedir. Bu yüzden kafe dekorasyonu olarak insanlara geçmişteki sağlıklı günleri hatırlatmak amacıyla kafede retro tarz dekorlar uygulanmaktadır.

Fast-food kafeler, müşterilerini konforlu koltuklarda rehavete sürüklemeyen; tam tersine müşteriyi canlı tutacak ve hareketli bir dekora sahip olmalıdır. Çünkü insanlar, çoğunlukla aceleleri olduğunda ayaküstü bir şeyler yemek için fast-food kafeye uğramaktadır.

Tutkulu ve tutkunun rengine sahip, konforlu, şık ve romantik bir ortam dekoru elbette caz kafe dekorasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sanatsal, huzur veren bir tasarıma sahip caz kafeler seçkin örnekler arasında yer almaktadır.

Kafe dekorasyonu konusunda bir örnek olması için çay bahçesi konsepti, insanın geçmişe dönük yaşama eğiliminden dolayı iyi bir kafe dekorasyonu fikri olabilmektedir. Eski tip masalar ve onlarla uyumlu sandalyeler, neon ışıklandırma, tavandan duvarlara doğru inen çiçekler ve duvarda akvaryum ile tamamen geçmişin izlerini taşıyan bir dekorasyon zevki oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close