Makyaj

Makyaj Altı Baz Nedir? Nasıl Uygulanmalıdır?

Arkadaşlarınızla güzel zaman geçirmek için çıktığında sadece birkaç saat sonra yüzünü lekelenmiş buluyorsanız büyük ihtimalle makyaj altı bazı kullanmıyorsunuz. Fondöten ve diğer malzemeler ne kadar kaliteli olursa olsun makyaj altı baz uygulanmadan iyi sonuç elde edilmez. Makyaj altı baz makyajınızın kalıcı olmasını sağlar. Bu konuda sihirli bir ürün sayılabilir. Makyaj konusunda yeni iseniz temel bilgilerle başlayalım ve makyaj altı bazı doğru bir şekilde nasıl uygulayacağımızı öğrenelim.

Makyaj Altı Baz Nedir

Makyaj Altı BazMakyaj altı baz, cildiniz ve makyajınız arasında ekstra bir tabaka oluşturmanıza yardımcı olur. Makyajınızı yapmak için zamanınızı ve emeğinizi harcadığınıza göre bunu kalıcı kılmak da önemlidir. İşte makyajınızı kalıcı tutacak anahtar da budur. Makyaj altı baz cildinizin yüzeyini pürüzsüzleştirir, cildinizin tonunu aydınlatır, büyük gözenekleri ve/veya ince çizgileri kapatır.

Makyaj Altı Baz Gerçekten Bu Kadar Önemli Mi?

Kesinlikle evet. Makyaj altı bazı almak için ilave bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bu küçük adımı rutininize eklediğinizde, elde etiğiniz sonuç çok farklı olacaktır. Bu farkı denemeden tam olarak anlamak mümkün değildir. Baştan şüpheci yaklaşabilirsiniz ama bir kez denedikten sonra bırakamayacağınıza kesin gözüyle bakıyoruz. Makyaj altı baz hem kozmetik hem de cilt bakımının faydalarını birleştirir. Nasıl? Diye düşünebilirsiniz… Cevap makyaj altı baz çeşitlerinde yatıyor. Çeşitli ciltlerdeki çeşitli zorluklar göz önüne alınarak yapılmış farklı türlerde baz çeşitleri var. Sizin için uygun olanı denedikten sonra ne demek istediğimiz daha iyi anlayacaksınız.

Makyaj Astarı Nasıl Uygulanır?

Adım Adım Makyaj Altı Baz Uygulaması

Cildinizi Hazırlayın

Makyajınızın kusursuz olması için, en önemli adım cildin hazırlanmasıdır. Öncelikle hafif bir temizleyici ile yüzünüzü yıkayın. Daha sonra farklı bir uygulamaya geçmeden, cildinizi hafifçe nemlendirin. Cildinizin nemlendiriciyi iyice emmesi için 1-2 dk bekleyin.

Makyaj Altı Bazı Uygulayın

Makyaj altı bazınızın, az bir kısmını elinize alın ve parmak uçlarınızla yüzünüze uygulayın. Burun kenarlarınızdan dışarı doğru sürmeye başlayın. Cildinize iyice yedirdiğinizde, cilt tonunuz eşitlenir ve ışıltılı görünür. Makyaj yapacağınız zemin daha iyi görünür . Fondöteninizin de cildinize daha iyi oturması sağlanır. Makyaj altı bazınızın cilt tarafından emilmesi ve düzgün bir yüzey oluşturması için birkaç dakika bekleyin. Makyajınızı basit tutmak niyetinde iseniz, makyaj altı bazınızdan sonra fondöten kullanmadan da makyaj uygulamanıza geçebilirsiniz.

Uygulamadan sonra cildinizde gözenekler ve ince çizgilerin görünürlüğü azalır. Ayrıca cildinizdeki kızarıklığın giderilmesine ve cilt dokusunu düzelmesine yardımcı olur.

Makyaj Altı Baz Uygulaması İçin İpuçları

Makyaj altı bazı uygulaması söz konusu ise, daha azı daha çok işe yarayacaktır. Küçük bir pirinç büyüklüğünde, bir damla yeterli olacaktır. Cildin bütününe yayılması için iyice ovalayın.

Makyaj altı bazdan önce mutlaka nemlendiriciyi uygulamış olun. Cildiniz donuksa, cildinize bir miktar ışıltı ve canlılık katmak için ,renkli bir makyaj altı baz deneyin.

Her zaman, makyaj altı bazınızın ve fondöteninizin uyumlu olduğundan emin olun.

Makyaj altı bazı göz ve göz kapaklarının etrafına da uygulayın. Bu cilt tarafından emilen yağı,n lekeli gözükmesini ya da ışık kırılması yapmasını önler.

Makyaj altı baz, kaz ayaklarını da yumuşatır.

Kuru veya çatlak bir cildiniz varsa makyaj altı bazınızın nemlendirme özelliği olsun. Satın alırken üzerinde yatıştırıcı, nemlendirici ve onarıcı kelimelerini arayın.

Cildiniz yağlı ise cildinizin yağ üretimini ve parlamayı azaltmak için, makyaj altı bazınızın matlaştırıcı özelliği olmasına dikkat edin.

Akne oluşturmaya eğimli veya çok hassas bir cilde sahipseniz, su bazlı makyaj altı baz ürünlerini seçmenizi tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close