Makyaj

Makyaj Çantası

Kadınların yanında ayırmadığı makyaj çantası her bayanın kendi ihtiyacına, sitiline, yaşına bağlı olarak içersinde taşıdıkları makyaj ürünleri değişiklik gösterir. Çünkü; nerede, ne zaman makyaj tazelememiz ve yapmamız gerekeceği belli olmaz. Makyaj çantaları; günlük makyaj çantaları ve seyahat makyaj çantaları olarak ikiye ayrılır.

Günlük Makyaj Çantası

Makyaj ÇantasıGün içerisinde yanımızda taşıdığımız çantaların içinde bulunan makyaj çantası, fazla gereksiz ürünleri yük etmemek adına en ihtiyaç olacak malzemeler alınmalıdır. Ruj bütün bayanların vazgeçilmezi ve kurtarıcısı olduğu için makyaj çantalarının olmazsa olmazıdır. Günlük makyaj çantasının içinde olması gerekenler , el kremi, mendil, ıslak mendil, ruj, dudak kalemi, o gün makyaj kullandığınız ürünler, nemlendirici, parfüm, cildiniz yağlı ise pudra, saç fırçası, toka, küçük ayna, cımbız, pamuk makyaj çantasının içinde olması gereken ihtiyaç duyacağımız zaman kolaylıkla ulaşabileceğimiz temel ürünlerdir.

Seyahat Makyaj Çantası

Günü önemli olmasa da evden en az 2-3 gün uzaklaşılması durumunda yanına alınması gereken ve içinde kozmetik ürünleri adına her şey bulunması gerekir. Seyahat çantası içerisinde olması gerekenler; gece ve gündüz kremi, allık, pudra, fondöten, makyaj fırçaları, kaş kalemi, kalem tıraş, maskara, göz kalemi, eyeline, losyonlar, bronzer, aydınlatıcı, açık ve koyu tonda iki ruj, parfüm, dış fırçası, diş macunu, rolon, tonik, yüz temizleme jeli, saç fırçaları.

Bayanların yemek yedikten, terledikten ve olası aksiliklere karşı yanlarında makyaj çantası taşımaları zorunlu hale gelmiştir. Özellikle kendine gün içinde bakım yapmayı, makyajını tazelemeyi seven yada çalışan bayanlar için, evden erken çıkmak zorunda kalıp makyajını tamamlayamayan veya yapmadan çıkan bayanlar makyaj çantası günlük rutin haline gelmiştir.

Makyaj Çantalarını daha rahat düzenlemek ve rahat kullanabilmek için iki bölmeli makyaj çantaları kullanılmalıdır. Bir bölüme göz ve dudak ürünleri diğer bölmeye yüz ve bakım ürünleri konulmalıdır. Makyaj çantası düzenlenmez yada ürünler sıkışırsa ürünler dağılabilir, makyaj fırçaları kırılabilir ve çantana kullanılmaz bir hale gelebilir. Çok hafif makyaj yapan biriyseniz yanınıza ruj ve göz kalemi almanız yeterli olacaktır. Makyaj çantalarına kırılabilecek ürünler koymamaya özel gösterilmelidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close