Makyaj

Makyaj Çantası

Makyaj çantası bir kadının olmazsa olmazıdır. Ne zaman ne olacağını bilemeyiz mesela iştesiniz bir mesaj geldi ve akşam yemeğe çıkmanız gerekti, bu gibi durumlarda makyaj çantası hayat kurtarıcıdır. Makyaj çantasının içerisinde pek çok makyaj ürünü taşırız. Neredeyse her kadının çantasında bulabilirsiniz. Makyaj çantası içinde temel ihtiyaçların yanı sıra alternatif ürünlerde bulunmaktadır. Peki, makyaj çantalarının içinde neler olmalıdır?

  • Makyaj ÇantasıKapatıcı makyaj malzemelerinin olmazsa olmazıdır. Kapatıcı sayesinde istenmeyen görüntüleri anında kapatabilirsiniz. Bu yüzden makyaj çantasından çıkarmayacağınız en önemli malzeme kapatıcıdır. Kapatıcıyla mucizevi bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Makyaj çantasında yer alması gereken ürünlerden biri olan rimel ise kirpiklerimizin dostudur. Çünkü uzun ve kıvrımlı kirpikler herkesin hayalidir makyaj çantasında da rimelin yeri mutlaka olmalıdır.
  • Fondötenle de büyük işler başarabilirsiniz anında çıkan sivilceleri kapatmakta büyük etkisi vardır.
  • Yüzü renklendiren allıkları da unutmamamız gerekir tek başına anında görünümünüzü değiştirebilir.
  • Makyajınızı tamamlayan en önemli diğer bir malzeme ise rujdur. Dudakları belli etmek için vazgeçilmezdir. Bu yüzden makyaj çantanızda çoktan yerini almış olmalıdır. Ayrıca herhangi bir makyaj ürünü kullanmazsanız dahi ruj kullandığınız takdirde yüzünüze renk gelir.
  • Unutmadan göz kaleminizi de koymayı ihmal etmeyin, göz kalemlerinizle bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz.
  • Gözlerinizi belirginleştiren göz farı göz bölgenize ışıltı kazandırabilir. Bunu gün içerisinde makyajınızı tazelemek için kullanamayabilirsiniz fakat acil durumlar için yine de bulundurmanız faydalı olacaktır.

Makyaj Çantasında Bulunması Gereken Diğer Ürünler

Küçük ayna ve cımbızında çantanızda bulunması gerekmektedir. Küçük bir ayna sayesinde istediğiniz yerde makyaj yapabilirsiniz. Bakımınıza çok dikkat etseniz de küçük tüyler istenmeyen bir görüntüye neden olabilir, bu yüzden çantanızda bulundurabileceğiniz cımbız sayesinde istenmeyen tüylerden kökten kurtulabilirsiniz. Çantanızda pamuk ve kreme de yer vermelisiniz, makyajınız bozuldu veya değiştirmek istiyorsunuz pamuk ve krem anında makyajınızı temizleyebilir.

Makyaj Çantası Nasıl Temizlenir

Makyaj çantanızda fazla olan ürünlerinizi çıkarmanız gerekir. Makyaj çantanızda ezilmiş ve akmış ürünlere yer vermeyin, parlatıcılar her yere bulaştığı için koruyucu kılıfa koymanız çantanızın kirlenmesini önler, hafta da bir kere makinaya atıp yıkayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close