Saç Bakım

Saç Ekimi Ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saç ekimi, saç dökülmesi problemi olan ve seyrek saçlara sahip kişiler için kalıcı çözüm sunan bir uygulamadır. Bu yüzden artık saç ekimini estetik uygulaması olarak görmekten vazgeçmelisiniz. Saç dökülmesi hayatınızı kabusa çevirmesin artık çok kolay yöntemlerle saç ekimi mümkün. Doğru bir tedavi için yapmanız gereken, saç ekimi hakkında uzmanlık bilgisi olan kişilere danışmak. Çünkü merdiven altı uygulamalar ile yapacağınız saç ekimi kişiye özel işlemler olarak yapılmaz.

Saç EkimiÜlkemizde ki sağlık turizmi, son zamanlar da saç ekimi açısından oldukça önemli bir yere geldi. Ancak saç ekimine olan ilginin giderek büyümesi gelişmesine yol açtığı kadar uzman olmayan kişilerin de hizmetler vermeye başlandığı gözlenmiştir.

Gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının ve erkeğin hayalidir. Bu hayale sağlıklı ve doğru şekilde ulaşmak tam anlamıyla sizin elinizdedir. Bu yüzden Med Hair Clinic geliştirilen yeni teknikleri ve saç ekimi ile ilgili anlattıklarını dikkate alarak saç ekimine başvurun.

Saç Ekimi Gerektiren Durumlar

Saç ekim işlemini yapabilmeniz için öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken durum saçlarınızın yüzde 70’inin dökülmüş olmasıdır. Çünkü saçın var olduğu alanlara ekim yapmak saç ekiminde başarısızlığa sebep olur. Bir başka dikkat edilecek husus ise saç ekimi yaptıracak kişinin eğer alkol ve sigara kullanıyorsa ekim işleminden önce azaltması veya sonlandırması faydalı olacaktır. Eğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsa doktoru ile yapacağı işlem için konuşup ilacı 1 hafta önceden kesmesi gerekir.

Kişiye Özel Uygulama

Micro Fue, Manuel Fue, DHI Tekniği, Tıraşsız saç ekim tekniği, Uzun saç Fue tekniği, Perkütan Mikro Kanal Tekniği, Altın Uçlu Fue Tekniği, Icegraft Tekniği gibi teknikler saç ekiminde uygulanılır. Ancak yukarı da belirtilen bu teknikler mutlaka kişiye özel olarak planlanıp uygulanmalıdır. Çünkü saç köklerinin bulunduğu bölge ve kellik alanı kişiden kişiye değişir. Bu yüzden standart ekim mantığından uzak durun. Bu teknikler saçınıza ve saç yapınıza özel olarak seçilmelidir.

Saç Ekimi Sonrası

Eğer saçınıza doğal görünümlü bir saç ekim operasyonu yapmak istiyorsanız o zaman saçınızın ön tarafında tasarlayacağınız çizginin yüz tipinize uygun olması gerekir. Çünkü kafa yapısı kişiden kişiye değişir bu yüzden saç tasarımı da kişiye özel yapılmadır. Tabi ki ön saç çizgisinin tasarlanması için dikkat edilmesi gereken hususlar bunlar ile sınırlı değil. Ekim yapılacak kişinin kafa yapısı, yaşı, cinsiyeti, yüz hatları, alın kası ve ekim yapılacak alanın genişliği de önemlidir. Bu yüzden ön saç çizgisi tasarımını uzman ile hasta birlikte kara vermelidir. .

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimin başarısı için işlem sonrası süreç oldukça önemli. Doktorun yazdığı ilaçlar ve yıkama losyonlarını 10 gün boyunca düzenli olarak kullanmalısınız. Hastanın bu 10 günlük süre içerisinde başına herhangi bir darbe almaması için çok dikkatli olması gerekir. Ayrıca bu süreç zarfında dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise, saç köklerinizin uyurken zarar görmemesi için boyunluk veya boynu kavrayan özel bir yastık kullanın. İşlemden sonraki 10 gün içerisinde yavaş yavaş kabuklanmalar dökülmeye başlayacaktır.

Dökülmelerden sonra artık normal yaşantısına dönebilirsiniz. Ancak doktorunuzun yazdığı ilaç ve yıkama losyonlarını aksatmayın. İşlemden 1 ay sonra PRP uygulaması büyük önem taşımaktadır. PRP saç ekimi yapan kişinin kendi kanı kullanılarak saç derisinin yenilenmesi ve onarılması için uygulanan bir işlemdir. İncelmiş ve zayıflamış olan saç kökleri PRP tedavisi sayesinde onarılmış ve yeni çıkacak olan saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlamış olur. Saçlarınız ortalama olarak 3 ay gibi bir süre içerisinde çıkmaya başlar 10 ayın sonunda çıkma işlemi tamamlanmış olur.

İğneli Kalem Tekniği

Perkütan Premium Mikro Kanal Tekniği, FUE tekniğinde kullanılan Micro Silit ve normal Perkütan ile kanal açma yöntemi son zamanların en popüler teknikleri arasında yer alır. Bu tekniğin en bilindik adı İğneli kalem tekniğidir. Perkütan Premium Mikro Kanal tekniğini kişiler doğallığı çok iyi yansıttığını düşündükleri için tercih ediyorlar. Donör bölgesinden alınan saç kökleri, özel geliştirilen ince uçlu bir kalem ile saç ekimi yapılacak alana delikler açılır. Bu özel uçlu kalem sayesinde kanallar daha sık ve aynı derinlikte olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close